مشتی خاک بر دهان پورپیرار (۱۴): پورپیرار و مدت پوريم

مدت پوریم ؟!!

با درود چند باره بر محمد و آل محمد (ص)

پیش از اینکه به موضوع این یادداشت بپردازم از شما دوستان می­خواهم تا این فیلم را تماشا کنید. این فیلم از سری برنامه­های «نفس­های بلند زمین» است، که به همت شبکه 4 سیما پخش می­شود. این فیلم به شهر زواره می­پردازد.

فیلم را اینجا تماشا کنید. فکر کنم با سرعت پایین هم قابل دیدن باشد.

این فیلم مشت محکمی بر دهان یاوه گویان است. امید که لذت ببرید.

و اما پوریم!

در یادداشت قبل دیدید که پورپیرار مدعی است در اثر اجرای پوریم تمام مردم خاور میانه قتل عام شده­اند. در آن یادداشت به خوبی به شما نشان دادم که اگر چنین چیزی بخواهد انجام شود از نظر علمی، محال است.

در آن یادداشت دیدید که برای کشتن تک تک افراد در چنان وسعتی، نیاز به یک ارتش میلیونی است. هر انسان کم هوشی ، حتی به کم هوشی پورپیرار ، می­فهمد که اجرای چنان پروژه­ی عظیمی نمی­تواند در خفا انجام شود و چنان کار بزرگی باید در جایی غير از کتاب استر هم ثبت می­گردید. به راستی چرا جز کتاب استر در جای دیگری به این داستان اشاره نشده است؟ در اینجا نکته ای برای اهل تفکر وجود دارد.

پورپیرار به خوبی آگاه است که پوریم ادعایی او چیزی بیش از یک خیالپردازی بچه گانه نیست. پورپیرار به خوبی می­داند که اجرای آن چنان پوريمي! دارای مشکل­های اساسی است: نخست اینکه اجرای آن با آن وسعت که کل مردم خاور میانه را قتل عام کند از نظر اجرایی در مدت یک یا دو روز صد در صد محال است.

پورپیرار می­داند که حرفش کشک است. چه کنیم که طرفدارانش افراد کم هوش و نادانی (= پانترک) هستند و هر چه او بگوید فریاد شادی سر می­دهند و او را استاد تمام دورانها خطاب می­کنند. البته استادی که دیپلم هم ندارد!!!!

پورپیرار که به عمق مسخرگی پوریم تخیلی خود آگاه است. در یک چرخش جانانه با چند پشتک میمون­وار ! مدعی می­شود که اجرای پوریم ده­ها سال طول کشیده است!!!!!! معنی ده­ها سال اینست که دست کم بیش از 30 سال طول کشیده است!!!!! واقعا که این پورپیرار یک آدم روانی بیش نیست. به خیال خود با این پشتک زدن­ها می­خواهد وقت کافی در اختیار مردخای و استرش قرار دهد تا مردم خاورمیانه را قتل عام کنند!!! بخوانید:

نويسنده: ناصر پورپیرار يکشنبه 29 مرداد1385 ساعت: 13:43

آقای حمید. برای اثبات عوارض ضد تمدنی پوریم، درست در ابعادی که من ترسیم می کنم، بیش از 15 دلیل مسلم (!!!!) در دست دارم ………………، تنها می توان گفت که کار اتمام نسل کشی کامل مردم شرق میانه و پاک ساز های نهایی، ده ها سال (!!!!!!)به طول انجامیده است.

بیچاره پورپيرار!

حال او به خیال خود مشکلی را حل کرده است! اما با مشکل بزرگتری رو به رو می­شود. تنها دلیل رخداد پوریم، کتاب استر است و پورپیرار تلاش وافری دارد تا این کتاب و دیگر بخشهای کتاب تورات را بدون تحریف و در کل واقعی جلوه دهد. مثلا او در مدعی است که تحریفات تورات مربوط به کتابی است که خداوند با واسطگی و در زمان حیات موسی در اختیار یهود گذارده است، آن چه از پس وفات حضرت موسی بر تورات افزوده شده، مولفانی مشخصی دارد و در زمره ی تورات آسمانی نیست، یادداشت هایی است در باره ی تاریخ و حوادثی که بر قوم یهود از پس وفات موسی گذشته است و کم ترین خدشه ی اساسی در آن ها نیست. استنادات من به تورات غالبا از بخش اخیر آن است که با تحقیقات و تجسسات باستان شناسی تطبیق می کند و همآهنگ است. (پورپیرار، دوشنبه 18 ارديبهشت1385 ساعت: 16:29).

حال این بخش از تورات را بخوانید تا ببینید پوریم در ده­ها سال اتفاق افتاده است یا اینکه پورپیرار دوباره قرص­هایش را دیر خورده و دچار هذیان­گویی شده است:

روز سيزدهم‌ ادار، يعني‌ روزي‌ كه‌ قرار بود فرمان‌ پادشاه‌ به‌ مرحله‌ اجرا درآيد، فرا رسيد. در اين‌ روز، دشمنان‌ يهود اميدوار بودند بر يهوديان‌ غلبه‌ يابند، اما قضيه‌ برعكس‌ شد و يهوديان‌ بر دشمنان‌ خود پيروز شدند. (عهد عتیق، استر، 1 :9) … استر گفت‌: «پادشاها، اگر صلاح‌ بدانيد به‌ يهوديان‌ پايتخت‌ اجازه‌ دهيد كاري‌ را كه‌ امروز كرده‌اند، فردا هم‌ ادامه‌ دهند، و اجساد ده‌ پسر هامان‌ را نيز به‌ دار بياويزند« (عهد عتیق، استر، 13 :9)

همانگونه که روشن است تورات، وقوع پوریم را در یک (در کل مملکت پارس) تا دو روز (در شوش) گزارش می­کند! اما پورپیرار بر اساس همین کتاب مدعی است که پدیده ای به نام پوریم در ده­ها سال رخ داده است!!!!

حل باید از این نابغه­ی خنگ پرسید آیا منظورت اینست که تورات دورغ می­گوید؟

1- چگونه ممکن است پدیده­ای بیش از 30 سال طول کشیده باشد ولی تورات آن را در دو روز ذکر کند؟ و پرسش اساسی چگونه گزارش­های چنین توراتی به قول پورپیرار با تحقیقات و تجسسات باستان شناسی تطبیق می کند و همآهنگ است ؟؟؟؟! ظاهرا پورپیرار قرار نیست اول فکر کند بعد حرف بزند.

در اینجا یا پورپیرار دروغ می­گوید یا تورات؟ انتخاب با خودتان!

2- به راستی در طی این ده­ها سال مد نظر جناب پروفسور مکتب نرفته، خاخام ناصر پورپيرار، مردم ممتاز خاورمیانه متوجه نشده بودند که دارند نسل کشی می شوند!!!!

3- آیا در این ده­ها سال هخامنشیان و یهودیها متوجه نشدند مردم دارند تمام می­شوند و مالیات دهنده و نزول گیر دارد تمام می­شود؟ مگر نه اینکه پورپیرار ادعا کرده: پس از پوریم هخامنشیان و یهودیان نیز از ایران به سرزمین خزران و اورشلیم بازگشته اند، زیرا که سرزمین فاقد انسان، یعنی فاقد مالیات و نزول بده برای انگل هایی به نام امپراتور و نزول خوار جذابیت ماندن ندارد.( جمعه 24 شهريور1385 ساعت: 10:47).

4- چرا یهودیها این بازوی نظامی خود را که با هزینه زیاد پرورش داده بودند رها کردند؟ پورپیرار می­گوید: قبلا و به دفعات به بخشی از سئوالات شما پاسخ داده ام. مختصر این که هخامنشیان به سرزمین اصلی خود، یعنی سرزمین خزران در سمت شرقی دریای سیاه و یهودیان به اورشلیم باز می گردند. یهودیان به فاصله ی کوتاهی پس از بازگشت به دست آنتیخیوس چهام قلع و قمع می شوند،(دوشنبه 13 شهريور1385 ساعت16:48).

بهتر نبود هخامنشیان را هم با خود می­بردند؟!!!!!!

آدم از سطح سواد این پورپیرار ننه مرده دیوانه می­شود! پورپیرار مدعی است که پوریم در زمان حکومت مشترک داریوش و خشایارشا اتفاق افتاده است!! اگر معنی حرفش پایان حکومت خشایارشا باشد؛ می­شود سال 465 پیش از میلاد. حال اگر بدانید که آنتیخوس چهارم حدود 175 پیش از میلاد به پادشاهی رسیده است، از خواندن جمله پورپیرار که می­گوید: یهودیان به فاصله ی کوتاهی پس از بازگشت به دست آنتیخیوس چهام قلع و قمع می شوند کله­تان سوت می­کشد. از نظر پورپیرار، یهودیان پس از اجرای پوریم به اورشلیم برگشته و به فاصله­ی کمی یعنی 290 سال!!!! توسط آنتیخوس چهارم قلع و قمع می­شوند!

پهنه خیال پردازی و بی­سوادی این دشمن اتحاد ملی بسیار فراخ است.

بیخود نیست که کسی یارای نقد پورپیرار را ندارد!!!

=================================================

آرتور كريستن سن و دربار ساسانى

پاسخ به سخنان ناصر پورپیرار در خصوص شعر فارسی و مولانا

دو لوح و يك مجسمه مهمترين دستاورد كاوش‌هاي جيرفت

كشف خط تازه ترين، جنجال تمدن جيرفت

ژاپني‌ها تخت جمشيد را با يخ ساختند

سفري به تاق بستان با فيلم مستندي از شبکه چهارم سيما

پاسخی به تلقینات ناصر پورپیرار در خصوص بارگاه امام هشتم پورپيرار در حال انکار مزار شريف امام رضا (ع) است

در مورد امام رضا (ع) بدانيد

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: